Nebojte se kombinací ...

Jedna z otázek při výběru látek je … Kombinovat vzory mezi sebou? Nejčastěji vzory nepořizujeme … za prvé není výběr u výrobců nábytku a za druhé bojíme se nebo nevíme jak kombinovat. Máme pro vás pár tipů, jak se nebát a mixovat vzory potahových látek mezi sebou. Jak rozbít nudu jednobarevných, monotónních sedacích souprav.

Dobře vypadají tři motivy dohromady - květinový, geometrický a menší nebo žádný vzor. Toto neberte jako dogma, pravidla se dají porušovat, můžeme mít jen dva vzory nebo naopak 3 a více motivů, ale musí to mít stále pravidlo - něco by měly mít látky stále “společné” - design, barvu nebo strukturu. Pokud máme dost prostorný byt nebojte se této zajímavé nekonečné kombinace.

Na začátku si vyberte vzor, který je vám nejbližší, měl by něco málo vypovídat o vás, majiteli interiéru - květiny, motivy z přírody (romantik), geometrické vzory (mám rád řád), jednobarevný (nemám rád změnu). Ukažme si na příkladu, vybavujeme pokoj.

Vybrali jsme jako první látku květinový vzor.

 

Jako druhou, doplňující - vybereme geometrický vzor, který nám romantiku lehce naruší.

 

Také je důležitá barva, která je ve vzorové látce dominantní, kterou chceme při výběru dalších vzorových látek zvýraznit, vypíchnout. Velikost vzorů by se také neměla navzájem přebíjet. Tady je jeden z výsledků.

 

Další pravidlo, kterého je dobré se držet, velké vzory nejlépe vyniknou na větších plochách - objemnější sedačky, velká křesla, závěsy, přehozy na postel, naopak menší vzory a jednobarevné se hodí více na menší hranatý nábytek, na polštáře, židle nebo menší křesílka.

Rada na závěr: vzorky si objednejte on-line, kde je uvidíte v reálu, nejen barvu, která může být na monitoru počítače zkreslená, ale i přesnou texturu látky, která je vždy nezaměnitelná.