Jak vybrat správnou sedačku …?

Sedací souprava patří mezi tří nejdůležitější kusy nábytku v našem bytě, proto ji vybírejte bedlivě a s citem. Také nezapomínejme, že nová sedačka bude s námi trávit několik let. Už u barvy bychom se měli zamyslet, měla by se prolínat s celkovým interiérem, nejen barevně, ale i stylově.

Jak a kde začít?

Musíme se rozhodnout, zda sedací souprava bude dominantou interiéru nebo jen místem k odpočinku. Pokud vybereme např. sedačku v luxusním barevném velmi nápadném potahu, ostatní kousky nábytku, včetně barvy maleb bychom měli ladit spíše v neutrálních tónech. Pokud v interiéru bude hrát hlavní roly kamenná stěna nebo barevné dekory na stěnách, tady raději sáhněte po střídmém odstínu barvy i materiálu nové sedačky.

Většina klientů upřednostňuje neutrální barvy sedací soupravy, která jen doplňuje ostatní dekor v interiéru, tak není středem pozornosti. I pro neutrální barvu se musíme rozhodnout, jestli tmavý nebo světlý odstín potahové látky. Pokud dáváte tmavou sedačku na tmavou podlahu, snažte se ji “oddělit” od podlahy, aby nám nevznikla jednolitá tmavá masa. Tady pomůžou kovové nebo dřevěné prvky v sedačce nebo např. světlý koberec. Světlá pohovka má spoustu výhod, ale je dobré si uvědomit možné barvení od oblečení nebo jiná zašpinění. Pokud máte psa, který pochopil, že je to další psí postel - na světlé čalounění raději zapomeňte nebo využijte nabídek omyvatelných, lehce údržbových materiálů.

Pokud máte dost místa, nebojte se sedačku doplnit křesly s jiným dekorem čalouněné látky - jiný vzor nebo odstín.

Ať už sáhnete po jakékoliv barvě z nabízených palet výrobců látek, vždy udělejte pomyslnou tečku ještě jinou dekorací např. polštářem, přehozem nebo lampou, v podobném duchu vašeho nového přírůstku, vaší sedačky. Váš interiér propojíte a uděláte jej nejen zajímavým, ale i útulným.