Microtex Microtex

O společnosti

Firma Microtex a.s. se nachází 35 km severozápadně od druhého největšího města ČR – Brna v Lomnici u Tišnova, v místě, kde textilní výroba má více než stoletou tradici. Microtex a.s. je ryze česká firma, akcionáři jsou 2 fyzické osoby s rovnoměrným podílem akcií. Firma se řadí mezi největší výrobce potahových tkanin v ČR, a rovněž mezi největší exportéry těchto tkanin. Produkce je cca z 90% vyvážena zejména do evropských zemí. Výrobky společnosti zaručují široké využití na různé typy čalounění, při vysoké kvalitě, komfortu a snadné údržbě.

Firma Microtex má vlastní vývojové a dezinatérské oddělení, což je záruka splnění představ všech odběratelů. Můžeme vyrobit požadovaný vzor jak do kvality, vzoru, barevnosti, tak i požadovaného použitého materiálu. Díky vlastní úpravě můžeme dát tkaninám požadovaný finální vzhled, zaručit vysokou kvalitu a stabilitu výrobků. V kooperacích zajišťujeme různé typy speciálních úprav, jako je nehořlavost, nešpinivost, vodoodpudivost apod. Firma Microtex má nejmodernější, špičkové technologické vybavení pro přípravu tkaní, vlastní tkaní, úpravu tkanin a následnou adjustaci. Velký důraz je kladen na rychlý a pružný servis, rychlé termíny dodání a rovněž výrobu menších sérií pro střední a malé odběratele. Kolekce společnosti Microtex obsahuje cca 2000 druhů tkanin v široké barevnosti a v širokém kvalitativním sortimentu.

Akcionáři společnosti Microtex vlastní dvě obchodní firmy, a to Microtex Polska v Polsku a Microtex Slovakia na Slovensku.