Microtex Microtex

Nehořlavé potahové tkaniny, tkaniny TREVIRA CS.

Společnost MICROTEX a.s. má v nabídce potahové tkaniny, které splňují požadavek na nehořlavost dle normy BS 5852, Cigarette and Match Test. V nabídce máme dva základní typy těchto tkanin:

1. Nehořlavost zajištěnou dodatečnou chemickou úpravou
Na tkaninu je aplikována speciální chemikálie, která zajišťuje požadovanou nehořlavost. Tkaniny jsou vyráběny z různých typů přízí, lze používat polyester, akryl a různé směsi. Tato nehořlavost bývá označována jako polopermanentní, odpovídá normě BS 5852, Crib 1-2, nehořlavé vlastnosti se mohou částečně snižovat dlouhodobým užíváním a údržbou.

2. Tkaniny TREVIRA CS
Tyto tkaniny splňují nejpřísnější protipožární normy, nemusí se používat žádné chemické úpravy. Nehořlavé vlastnosti se neztrácejí ani dlouhodobým používáním, údržbou, praním nebo stárnutím materiálu. Tkaniny jsou vyráběny ze 100% polyesterových vláken TREVIRA CS, kdy jsou přímo tato vlákna obohacována organofosforečnou látkou, která tuto permanentní nehořlavost zajišťuje.
Látky pod označením TREVIRA CS mají široké využití. Jsou určeny zejména pro komerční prostory, kde se pohybuje větší množství osob, např. hotely, restaurace, nemocnice, školy, kina, divadla, konferenční místnosti apod.
Tkaniny TREVIRA CS mají příznivý vliv na ekologii, jsou méně náročné na vodu. Polyester není jedovatý, neuvolňuje plyny, může se recyklovat.

Obraťte se na naši společnost MICROTEX a.s. s Vaší poptávkou po nehořlavých tkaninách polopermanentních  i permanentních.