Microtex Microtex

Nové typy výrobků

Společnost MICROTEX a.s. zahájila sériovou výrobu nových inovativních výrobků. Tato výroba vychází z realizace inovačního projektu, který byl spolufinancován Evropskou unií.

Společnost MICROTEX a.s. zakoupila novou technologii, která umožňuje výrobu těchto nových produktů, zpracování nových typů přízí, a rovněž nového balícího zařízení pro lepší adjustaci. Mezi hlavní inovativní výrobky patří:

1. Nehořlavé tkaniny pod označením Trevira CS určené pro zdravotnictví

Tyto tkaniny jsou vyráběny z velmi jemných polyesterových přízí s označením Trevira CS Bioactive. Tkaniny jsou určeny pro zdravotnictví, pro vybavení nemocničních zařízení. Tkaniny splňují nejpřísnější protipožární i hygienické normy. Nehořlavost je trvanlivá a neztrácí se ani dlouhodobým používáním, praním, údržbou i stárnutím materiálu.
Nová technologie umožňuje vyrábět tkaniny v šířích 145 cm a 290 cm, díky této variabilnosti mohou nacházet široké využití.

 

 

2. Nešpinivé a vodoodpudivé potahové tkaniny

Tkaniny jsou vyráběny v šíři 145 cm a 290 cm, o hmotnosti od 160 do 500 g/m2 . Materiálové složení může být dle přání zákazníka, nejčastěji používanými materiály je polyester, akryl, viskóza a bavlna.
Nová technologie umožňuje používání široké škály materiálů od vysoce jemného polyesterového hedvábí, až po hrubé žinylkové příze.
Stroje jsou vybaveny i žakary, lze nabízet jak hladké tkaniny bez vzoru, drobné strukturované vzory, tak i velké žakarské vzory.
Ve spolupráci s dalšími subjekty byla na vybranou kolekci tkanin vyvinuta nešpinivá a vodoodpudivá úprava, čímž se výrazně snižuje riziko zašpinění tkanin.
Údržba tkanin je jednoduchá a šetrná, výrazně se prodlužuje životnost tkanin a zvyšuje se komfort při používání čalouněného nábytku.

 

 

3. Potahové tkaniny ze 100% bavlněných přízí

V rámci inovačního procesu byly upraveny 2 tkací stroje tak, aby vyhovovaly požadavkům na výrobu tkanin převážně ze 100% bavlněných přízí.
Jedná se zejména o tyto tkaniny:
- šátky a nosiče pro nošení kojenců
- bavlněné tkaniny vyrobené z česané bavlny pro speciální čalounění
Tkaniny jsou vyráběny v šíři 140 cm nebo 150 cm, jsou nabízeny v raportu vzoru 70 nebo 75 cm. V šíři 140 cm může být raport vzorů také 35 cm. Vzor tkaniny může být upraven i navržen dle přání nebo předlohy zákazníka, zpracování provádí naše vlastní dezinatérské pracoviště.Nabízíme i spolupráci při zajišťování materiálů pro výrobu šátků a nosičů, organizujeme barvení přízí, poskytujeme technickou konzultaci a podporu při určování parametrů těchto výrobků.
U bavlněných tkanin pro čalounění nabízíme i vodoodpudivou a nešpinivou úpravu.
 

 

 

Pro zkvalitnění adjustace těchto inovativních výrobků byl zakoupen nový balící stroj.